PUSTOVANJE

Letos smo se v 1. triadi odločili, da po treh letih ponovno obudimo pustno povorko za približno 300 učencev in učenk od 1. do 3. razreda. Na pustni torek, 21. februarja 2023, smo takole začeli odganjati zimo: najprej je bila na vrsti pustna povorka po okolici šole. Od novega dela šole smo se odpravili proti radomeljski pošti, kjer nas je pričakalo večje število gledalcev: mahali so nam najmlajši iz vrtca Mlinček ter starši in stari starši, ki so se ustavili ob poti prav z namenom, da si nas ogledajo od blizu in nas spodbujajo pri našem odganjanju zime. Pri rondoju so za nas usmerjali promet radomeljski gasilci, pod vodstvom gospoda Boruta Kaplje, in upokojenci, ki jih je vodil gospod Martin Capuder. Pot smo nadaljevali levo proti Zlati kaplji, kjer nas je na parkirišču pričakala stojnica TD Radomlje pod vodstvom gospoda Petra Zvonca ter gospe Ivanke Brodar. S flancati in sadjem, ki jih je samo za nas prijazno financirala KS Radomlje pod vodstvom gospe Sonje Jerman, so nas presenetili. Flancati so bili res sveži in okusni, saj so jih pekli celo noč! Hvala vam! Sledila je makadamsko-gozdna pot čez most Kamniške Bistrice in zopet levo v naselje Homec ter nazaj proti šoli. Pogumno in razigrano smo nadaljevali pot, mahajoč mimoidočim. Naš celoten podvig je prijazno spremljal in pridno dokumentiral gospod Miro Pivar, sodelavec portala Domžalec. Na koncu je bil na vrsti najbolj zabaven del pustovanja, in sicer pustni program na asfaltnem igrišču, kjer smo se dodatno sprostili in razmigali: najprej zmajev uvod, nato nastop kamniških mažoretk pod vodstvom gospe Monike Cerar. Sledil je Pokaži, kaj znaš, kjer so se oddelki predstavili s plesno-pevskimi pustno obarvanimi točkami. Vrhunec dneva je bil prihod naše ravnateljice Ane Nuše Kern, ki ni vedela, da bo del našega programa, saj smo jo želeli presenetiti ob skorajšnjem odhodu v več kot zaslužen pokoj. Z nami je celo zaplesala, dali smo ji skupinski objem, nato pa smo se skupaj tudi fotografirali, da nam bo zadnji pustni torek v družbi ravnateljice ostal v trajnem spominu.

Na tem mestu naj se zahvalim vsem, ki so nam kakor koli pomagali pri izvedbi pustovanja: ravnateljici Ani Nuši Kern, staršem za maske in kostume, TD Radomlje, KS Radomlje, Ivanki Brodar za flancate in sadje, kamniškim mažoretkam za poskočen nastop, radomeljskim gasilcem in upokojencem za našo varnost v prometu, razrednikom, učiteljem in spremljevalcem za sodelovanje, hišniku Mateju za tehnično pomoč, vrtcu in starim staršem za občinstvo,8snemalcu in seveda vsem učencem in učenkam, ki so se udeležili najbolj norčavega torka v celem letu. Se vidimo naslednje leto!

Simona Jeran, vodja pustovanja

Avtor: 28 Feb, 2023

Dostopnost