OBISK PLANICE

2. 3. 2023 smo se učenci z učitelji odpravili v Planico na nordijsko svetovno prvenstvo. Ko smo prišli, smo se sprehodili na prvo tekmovanje, in sicer v teku na smučeh – ženska štafeta. Svetovne prvakinje so postale Norvežanke, Slovenke so tekmovanje zaključile na 11. mestu. Kasneje smo se odpravili do prireditvenega prostora, kjer smo spili čaj, nekaj pojedli in kaj zapeli.
Naša naslednja postojanka je bila skakalnica – Bloudkova velikanka, kjer smo si ogledali trening skakalcev. Po treningu smo bili nekaj časa prosti, že čez dobro uro pa so se začele kvalifikacije, kjer je Slovenec Timi Zajc osvojil prvo mesto. Po kvalifikacijah smo se odpravili nazaj do avtobusa in okoli 20.30 prišli varno v Preserje pri Radomljah.

V Planici je bilo zelo zabavno in vesela sem, da sem si lahko ogledala kaj takega. Spoznala sem dva različna športa in pridobila nove prijatelje. Veselja in smeha pa ni manjkalo tudi v družbi z učitelji.

Lina

Dostopnost